İstiklal Yolu Turu

29 Ekim 2021 'den itibaren kalkışlı

3.710,00 TL
kastamonu-istiklalyolu-kurtulus-savası kastamonu-nasrullah-koprusu safranbolu-tarihi-konaklar
World Card 'e özel 18 Taksit
Diğer Taksit Seçenekleri

Gezilecek Yerler
Kastamonu, İnebolu, Daday, İstiklal Yolu

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Otobüslü Turlar
  • Turlar Dahil
  • Oda+Kahvaltı

1 Gün : Safranbolu, Kastamonu

Siz değerli misafirlerimiz ile 06:00 Ataköy Atrium Cami Önü, 06:30 Metro City AVM Önü 07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü hareket noktlarından Safranbolu’ ya harket ediyoruz. 18. Yüzyıl sonları ve 19. yüzyıl başlarının ince mimari özelliklerini hala korumakta olan ve UNESCO'nun dünya mirası listesindeki bu eşsiz beldemizde ise Hıdırlık tepesi ilk durak noktamız olacak. Hıdırlık Tepesi'nden eski Safranbolu’yu panoramik olarak gördükten sonra öğle yemeğimizi almak üzere İmren Restaurant'a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimiz ardından yürüyüş olarak gerçekleştireceğimiz programımızda, Kaymakamlar Evi, Arasta, İzzet Paşa Camii, Demirciler Çarşısı, Köprülü Cami, Cinci Hanı, Cinci Hamamı ve eski türk evleri göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında konaklama için Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

2 Gün : İsitiklal Yolu Yürüyüşü, İnebolu

Sabah kahvaltımızdan sonra tur aracımızla yaklaşık 40 dakikalık yolculukla yürüyüşümüzün başlayacağı noktaya ulaşıyoruz. Aracımızdan inerek yürüyüşümüze başlıyoruz. Bu günkü yolculuğumuz İnebolu’ya inen yamaçlardan başlayıp, kah Küre Dağları'nın gür ormanlarından, kah yemyeşil yayla ve çayırlardan geçerek; bizi huşu içinde bırakacak. İlkbaharda tüm dağları kaplayan sarı ve mor orman gülleri, çuha çiçekleri ve bin bir türlü çiçeğin kokusu bizi mest edecek. Molalarla ve enfes manzaralar görerek İnebolu’ya ineceğiz. İnebolu’ya varışın ardından geç bir öğle yemeği alıyoruz. Yemek sonrası müze haline getirilmiş olan Atatürk’ün şapka nutkunu okuduğu Türkocağı Binası'nı, İnebolu Evleri'ni ve sokaklarını geziyoruz. Yeni açılan İnebolu Kent Müzesi’ni de göreceğiz. Kastamonu’ya dönüşümüz Abana üzerinden. Bu şirin sahil kasabamızı görme imkanı da olacak. Daha sonra enfes manzaralar sunan Yaralıgöz geçidinden geçerek Kastamonu’ya dönüş gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3 Gün : Daday, İstiklal Yolu Yürüyüşü, Kastamonu

Sabah kahvaltımıın ardından Daday’a doğru yola çıkıyoruz. Ilk olarak yolculuğumuzun başlarında, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan Mahmutbey Cami’ni ziyaret ediyoruz. Halk arasında çivisiz cami olarak bilinen bu yapıya hayran kalacaksınız. Daday’a ulaştığımızda ise Hükümet Konağı ve Seydibeyoğlu Konağı’nı ziyaret ediyoruz. 30 Ağustos 1925 yılında Atatürk, ilçeyi ziyaretinde Seydibeyoğlu Konağı’nda misafir edilmiş ve konaklamıştır. Kastamonu’ya dönmeden önce İstiklal Yolu’nun 2. Yürüyüş Etabı’nı gerçekleştiriyoruz. Sonrasında ise halk arasında Kırk Direkli Cami olarakta bilinen şehrin en eski camisi olan Atabey Gazi Cami’sini göreceğiz.Buradaki gezimizin ardından Kastamonu’nun yöresel lezzetleri arasında yer alan çekme helva yapımını da görebileceğimiz Yakup Ağa Külliyesi’ne hareket edeceğiz. Külliye gezimizin ardından Cumhuriyet Meydanı’na giderek halen aktif olan Hükümet binası ve Kurtuluş Şavaşı Şehitler Anıtı’nı gördükten sonra yöresel yemekleri tadabileceğimiz Münire Sultan Medresesi’ne gidip, öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Nasrullah Meydanı’nda vereceğimiz serbest zaman sonrasında Şahinşah Kayası üzerine kurulmuş,beylikler dönemi sanatının güzel örneklerinden biri olan İsmail Bey Külliyesine hareket ediyoruz. Külliye gezimizin ardından Kastamonu sivil mimarisinin nadide eserlerinden biri olan , Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi'ni ziyaret edeceğiz.

4 Gün : Prusias ad Hypium (Konuralp) Antik Kenti, Dönüş Yolculuğu

Turumuzun son gününde otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştirip İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat sonra Düzce’den Akçakoca istikametine yönelip Konuralp Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. Batı Karadeniz Bölgesi’nde görebilecek olduğumuz nadir güzellikteki antik kalıntıları gözlemleyip, artık tam manasıyla dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıp, başka bir Setur organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

3 Gece Uğurlu Konakları Otel’de Oda+ Kahvaltı Konaklama

Profesyonel Turist Rehberi Eşliğinde Çevre Gezileri

Tur Süresi Boyunca Ulaşım ve Transferler

Müze ve Örenyeri Giriş Ücretleri 


Fiyata Dahil Olmayan Hzimetler

Öğle ve Akşam Yemekleri 

Ekstra HarcamalarGenel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Turumuz 8 katılımcı olması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü, gerçekleşecek olan katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Turlarımızda kademeli fiyat bulunmaktadır. Setur öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmemektedir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 3 gece 4  gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Setur sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirlenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır. Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır. Güncel sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.


Korona Virüs Hastalığı (COVID-19) Önlemleri

   Turumuz maksimum 8 kişinin katılımı ile gerçekleşecektir.

·         Turumuzda konaklama yapacağımız otel Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Koronavirüs Sertifikasyon Belgesine sahiptir.

·         Tur rezervasyon aşamasında Hayat Eve Sığar (HES) Kodu beyanı zorunludur.

·         Tüm katılımcılarımız tur ulaşım araçlarımızın içerisinde cam kenarında oturacaktır.

·         Turlarımızda Setur Hijyen Kiti dağıtılacak olup, kit içerisinde dezenfektan ve maske yer almaktadır.

·         Tur süresi boyunca iç ve dış mekanlarda 1,5 metre sosyal mesafe ve maske takılması zorunlu olacaktır.

·         Tur ulaşım araçlarımızın içerisinde yiyecek ve içecek servisi olmayacaktır.

·         Turlarımızda ziyaret edilen Müze, Örenyeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir. Bu önlemlerden dolayı ziyaret edilmesi mümkün olmayan yerlerden Setur A.Ş. sorumlu değildir.

·         Tur süresi boyunca dinlenme tesisi, restaurant, ara transfer araçları ve tekne turu hizmetleri için salgın ve bulaşıcı hastalık önlemlerini almış olan tedarikçiler ile anlaşma yapılacaktır.

·         Tur ulaşım araçlarımızın içerisinde ULV Sisleme yönetimi ile kullanılarak Diversey Oxivir Plus (hidrojen peroksit içerir) günlük dezenfeksiyon işlemi yapılmaktadır.

·         Araç girişlerinde otomatik el dezenfektan (Diversey Orion Soft Care Alcoplus H500) istasyonları kullanılmaktadır.

·         Sürücülerimizde maske takma zorunluluğu ve bagaj işlemlerinde eldiven takma zorunluluğu bulunmaktadır.

·         Araçlarımızda kapıların otomatik kapı veya temas olmadan giriş yapılabilmesi için sosyal mesafe korunarak sürücü tarafından açılması sağlanmaktadır.

·         Araçlarımız her taşıma sonrası yeni misafir araca alınmadan önce kullanılan ve temas edilen alanların tek kullanımlık dezenfektan içeren (Diversey Nonwoven) bezler ile temizlenip araçların havalandırılması sağlanmaktadır.


29 Ekim – 01 Kasım 2021

Tarih
29.10.2021
1.11.2021
Çift Kişilik (Kişi Başı) 3.710,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 3.640,00 TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 3.940,00 TL