Uçaklı Likya Turu

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 12 taksit imkanı


Tur Hakkında

Fethiye, Dalyan, Ölüdeniz, Yakapark, Kaş, Kekova, Gökova

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Otobüs

1 Gün : Azmak Çayı Sandal Turu, Tam Gün Gökova Körfezi Tekne Turu

Sabah 04:00’da Ataköy Atrium Cami Önünden, 04:30' da Metro City AVM Önü, 05:00' da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı yanından servislerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Havalimanına kendi imkanları ile gelen misafirlerimizle 05:30'da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali’ nde buluşuyoruz. Pegasus’un PC 2282 06:55 uçağı ile Dalaman Havalimanı’ na hareket ediyoruz. Uçağımız 08:15’ te iniyor ve bizi bekleyen aracımıza binerek Azmak Çayı'na hareket ediyoruz. Yeraltı sularının birçok yerde yeryüzüne çıkıp kısa akışla denize ulaştığı azmakların en ünlüsü olup ve doğal bitki örtüsü ve kendine özgü canlı yaşamı ile öne çıkıp aynı zamanda doğal bir akvaryum olan Kadın Azmağında gerçekleştirdiğimiz sandal turumuzun ardından teknemize biniyoruz.Tüm gün deniz, kum, güneş ile iç içe olacağımız Gökova Körfezi içindeki tekne turumuza başlıyoruz. Gelibolu Adası ve Su Altı Mağaraları, İncekum, Sedir Adası - Kleopatra Plajı ( isteyen misafirlerimizle rehberimiz eşliğinde antik adı Kedrai olan adanın tarihi özelliklerini keşfedeceğiz. Agora, tiyatro gibi yapıları görüp turu yapan misafirlerimize de yüzme molası zamanı verebileceğiz ) ve muhteşem Lacivert Koy tertemiz denizi ile yüzme imkânı verecek bizlere. Tüm gün devam eden tekne turumuzun bitiminde teknemizin bizi bıraktığı Akyaka’dan ayrılarak Yeşilçam filmlerinin en romantik mekânlarından birisi olan Âşıklar Yolu’na ulaşacağız. Burada vereceğimiz mola sonrası otelimize hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Marina Boutique Hotel'de.

2 Gün : Xanthos Antik Kenti, Saklıkent, Patara Plajı, Tlos Antik Kenti, Yakapark

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası bizleri tur otobüsümüze binerek güne başlıyoruz. İlk durağımız Antik Çağ’ın en önemli kentlerinin biri olması yanı sıra Likya Bölgesi’nin tarihi altyapısını da en iyi veren kentlerden birisi olan Xantkos ( Ksantos ) olacak. Burada Yazıtlı Pilye, Agora, Harpyler Anıtı ve Tiyatro Kalıntıları görüp rehberimizden bilgi aldıktan sonra ülkemizin en ünlü kanyonlarından birisi olan Saklıkent Kanyonu’nu görmek için aracımızla hareket ediyoruz. Kanyondaki keyifli yürüyüşümüz sonrasında ayrılarak Tlos ( Talawa ) Antik Kenti (Panoramik) içinden geçerek bölgenin en güzel doğal alanlarından birisi olan Yakapark’a ulaşıyoruz. 14 derecelik su kaynağı ve muhteşem doğasıyla, öğlen yemeğimizi de alacağımız Yakapark’ta verilen yeterli serbest zamanda dinlenebilir, tatlı su şelalelerine girebilir, alabalık sevebilirsiniz. Günümüzü plajdan denize girip, güneşlenip dinlenerek sonlandıracağımız nokta ise Yakapark’tan otobüs yolculuğu ile ulaştığımız Patara Plajı olacak. Verilen serbest yüzme zaman sonrası otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3 Gün : Fethiye, 12 Adalar Tekne Turu

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından yine tüm gün deniz ve güneş ile baş başa olacağımız Fethiye 12 Adalar tekne turumuz için Fethiye Kordon’a hareke edeceğiz. Bineceğimiz teknemizle yaklaşık bir saat kadar Fethiye Körfezi’nde açılarak ilk yüzme molamızı vereceğiz. Yassıca Adalar da vereceğimiz yüzme molasında kıyıdan da denize girebilirsiniz. Kızılada’da aynı imkânı bizlere sunacak. Akvaryum ve Göcek Adası yine sizleri oldukça keyiflendirecek yüzme molalarımızı vereceğimiz Göcek Koyları olacak. Turumuzun bitimi sonrasında otelimize hareket ediyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

4 Gün : Kaputaş Plajı, Kekova Tekne Turu

Otelimizde alacak olduğumuz kahvaltı sonrasında Likya Bölgesi’nin doğusuna doğru yolculuğumuz başlayacak. Girintili çıkıntılı kıyıların muhteşem manzaralar sunduğu yol boyunca ilerleyerek Kalkan’ı geçer geçmez Kaputaş Plajı’nda fotoğraf molamızı vereceğiz. Ardından Kaş’tan geçip Kekova’ya ulaşınca turumuza başlayacağız. Teknemiz kısa süreli yolculuklar ile bizi birbirinden güzel koylara götürecek. Bekçinin Yeri, Tersane Adası, Hamidiye Koyu yüzme molası vereceğimiz büyülü koylar olacak. Tekne turumuz sırasında göreceğimiz Kekova Adası ve Simena rehberimizden alacağımız bilgilerle daha bir anlam kazanacak. Akşama doğru tekrar teknemiz bizi Üçağız ( Kekova ) İskelesi’ne bırakacak. Burada yöresel ürünler ( kekik, adaçayı, keçiboynuzu ve pekmezi, küçük midye kabukları ile bezenmiş yazmalar, bandanalar, takılar vb. deniz elbiseleri ) satan düzenlenmiş tezgâhlardan serbestçe alışveriş yapabilirsiniz. Verilen süre sonunda aracımızla otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

5 Gün : Kayaköy, Ölüdeniz Milli Park, Yamaç Paraşütü

Sabah kahvaltısı ardından otel çıkış işlemleri gerçekleştirerek tüm gün deniz ve kültür ile dolu bir gün geçirmek için çıkış işlemlerini gerçekleştirip otelimizden ayrılıyoruz. Yaptığımız kısa yolculuk sonrası ulaştığımız Kayaköy yüzlerce ev ve kamu yapısının olduğu fakat bomboş olan, terkedilmiş bir yerleşim. Mübadelenin tüm olumsuzluklarını hissedeceğimiz gezimiz ardından Ölüdeniz’e hareket edeceğiz. Milli içerisinde değerlendirecek olduğumu serbest zaman sonrası aracımıza binerek Dalaman Havalimanı'na hareket ediyoruz. Pegasus PC 2293 20:30 uçağı ile hareket edip, 21:45'te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na inmiş olacak.İstanbul' a varışta tekrar görüşmeyi dileyerek sizleri almış olduğumuz servis noktalarına bırakıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Hava Yolları ile Gidiş - Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti

4 Gece Marina Boutique Otel'de Yarım Pansiyon Konaklama

Sabiha Gökçen Havalimanı Gidiş - Dönüş Servis Ulaşımı

Gökova Tekne Turu

Azmak Çayı Tekne Turu

Fethiye Tekne Turu

Kekova Tekne Turu

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Lüks Araçlar İle Ulaşım

Araç İçi İkramlar

Paket Tur Zorunlu Sigorta Poliçesi


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

İlk Gün Sabah Kahvaltısı, Son Gün Akşam Yemeği

Öğle Yemekleri

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Ekstra Organizasyonlar

Kişisel Harcamalar

Gece Turları

Özel Plajlarda Giriş, Şemsiye, Şezlong vb. Ücretleri


Genel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım araçlarımızın türü kişi sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Setur öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tur iptal şartları paket tur sözleşmesinde yer almaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 4 gece 5 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Setur sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde doğan zararlardan  sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır.Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirnenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.