Tunceli Turu

erzincan-tunceli munzur-gozeleri-ovacik-tunceli pulumur-cayi-tunceli pertek-kalesi
World Card 'e özel 18 Taksit

Gezilecek Yerler
Elazığ, Pertek, Çemişgezek, Hozat, Tunceli, Munzur Vadisi, Ovacık, Tunceli Cem Evi, Munzur Gözeleri, Pülümür Vadisi, Kutu Deresi

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • Fırsat
  • Turlar Dahil
  • Yarım Pansiyon

1 Gün : Elazığ, Pertek, Çemişgezek, Ergen Köyü, Hozat, Tunceli, Palavra Meydanı

Uçak ile Elazığ'a iniş sonrası havalimanında tur rehberimiz ve aracımız ile buluşarak Elazığ feribot iskelesine ulaşarak feribot ile Pertek'e geçeceğiz. Kısa fakat keyifli olacak feribot yolculuğumuza Pertek Kalesi'ni panoramik olarak görüp fotoğraflama imkanımız olacak. Feribottan ayrıldıktan sonra ise eski yerleşimi baraj altında kalmış olan Pertek'in yeni yerleşimin taşınmış olan tarihi değerleri Sungurbey Camii ve Çelebi Ağa Camii gezi noktalarımız olacak. Pertek turumuz sonrasında ise ulaşacağımız ve ismi Bizans İmparatoru olan Ionannis Chimiskes'ten gelen Çemişgezek tüm bölgenin en eski yönetim birimlerinden biridir. Bu nedenle tarihsel süreç içerisinde oldukça fazla yerleşim görmüş ve antik eserlere evsahipliği yapmıştır. Çemişgezek'e görebileceğimiz eserler Tahar (Yusuf Ziya Paşa) Köprüsü, Uzun Hasan Türbesi olacak. Buradaki programımız sonrası Ergen Köyü'ne hareket edeceğiz. Göreceğimiz Ergen Köyü Ermeni Kilisesi her ne kadar oldukça harap durumda olsa da aktif olduğu dönemin zenginliğini büyüklüğü ve taş işleyiciliğinin zerafeti ile hala hissettirmekte. Sonraki gezi noktamız ise Hozat olacak. Merkezin görülmesi sonrasında ise Tunceli' ye hareket edeceğiz. Tunceli (Mameki) Palavra Meydanı serbest zaman da Sevuşen Heykeli'nin görülmesi sonrası verdipimiz molada Munzur Çayı'nın muhteşem manzarası eşliğinde çay kahve içebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2 Gün : Munzur Vadisi, Ana Fatma Ziyareti, Halvori Gözeleri, Munzur Baba ve Gözeleri, Ovacık, Tunceli Cem Evi

Sabah otelde alacağımız kahvaltı ardından ilk gezi noktamız bölge halkı için en fazla ziyaret edilen kutsal mekanlardan birisi olan Ana Fatma Ziyareti olacak. Sonraki durağımız ise Munzur Çayı kıyısında olan Halvori Gözeleri olacak. Yok üzerinde inip keyifli bir kısa patika yolculuğu ile ulaştığımız gözelerde verdiğimiz serbest zaman sonrası Munzur Çayı'nın hayat verdiği heybetli vadi boyunda yol almaya devam edeceğiz. Munzur Çayı üzerinde asma köprü molası sonrasında ki durağımız ise Munzur Baba ziyareti ve Munzur Gözeleri olacak. Burada geçireceğimiz zaman sonrası Turnceli'nşn en büyük ilçelerinden birisi olan Ovacık'a geri dönerek öğlen yemeği için mola vereceğiz. Tekrar Munzur Çayı'nın takip ederek Tunceli' ye dönerek Tunceli Cemevi ziyaretini gerçekleştirip günümüzün son gezi noktası olacak olan yeni açılan Tunceli Müzesi'ne uğrayarak bölgenin arkeolojik ve etnoğrafik altyapısını göreceğiz. Program bitimi sonrası otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde. 

3 Gün : Düzgün Baba, Pülümür Vadisi, Kutu Deresi, Pülümür, Erzincan Dönüş

Son günümüze otelde alacağımız sabah kavlatısı ile başlayacağız. Otelden ayrıldıktan sonra ilk gezi noktamız Düzgün Baba Dağı ve Cemevi ziyareti olacak. Sonrasında ise Pülümür Çayı'nın içinden geçtiği Pülümür Vadisi boyunca ilerleyeceğiz. Kutu deresinde, doğal güzellik içinde aldığımız öğlen yemeği ve doğa ile başbaşa geçireceğimiz zamanın ardından ardından aracımız ile hareket ederek Pülümür' e ulaşacağız. Pülümür'de ziyaret edeceğimiz Pülümür Bellek ve Kültür Evi bölgenin son yüzyılını gösteren fotoğraf ve bilgi tabelaları ile donatılmış durumda. Buradan aynı zamanda bölgenin ballarını da a tadıp satın alabilirsiniz. Program bitimi sonrasında ise Erzincan Havalimanına hareket ederek keyifli ve bilgilendirici geçtiği umduğumuz turumuzu sonlandıracağız.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

2 Gece Tunceli Grand Şaroğlu Otelde Yarım Pansiyon Konaklama (Sabah Kahvaltısı + Akşam Yemeği dahil)
Profesyonel Turist Rehberi Eşliğinde Çevre Gezileri
3 Gün Tur Aracı (Minibüs - 17+1 / 18 + 1 Kişilik araçlar)
Feribot Geçiş Ücretleri
Acente İflas Sigorta Poliçesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Uçak Bileti
Öğlen Yemekleri
Yemeklerde alınan ekstra içecekler
Otelde alınabilecek ekstra içecekler, hizmetler ve eğer kullanılırsa minibar kullanım ücretleri

Genel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım aracımız Minibüs olup turumuz maksimum 14 kişiliktir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Setur öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 2 gece 3 gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Setur sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirnenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.