Yılbaşı Butik Kars - Çıldır Turu

2.515,00 TL
World Card 'e özel 18 Taksit

Gezilecek Yerler
Kars, Çıldır Gölü, Ani Ören Yeri, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi Fiyatlarımıza Yılbaşı Gala Yemeği, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri Dahildir.

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • 2 Akşam Yemeği Dahil
  • Kesin Hareket
  • Uçaklı

1 Gün : Çıldır Gölü, Kars Gravyeri, Atlı Kızak

Siz değerli misafirlerimiz ile 08:00' da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı yanından  08:30' da Metro City AVM Önü, 09:00' da Ataköy Atrium AVM Önünden servislerimiz ile İstanbul Havalimanı'na hareket ediyoruz. Havalimanına kendi imkanları ile gelen misafirlerimizle 10:30’ da İstanbul Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları'nın TK 2714 12:05 uçağı ile  hareket ediyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 2 saat sürecek. Kars’a indikten sonra bizi bekleyen aracımızla buluşuyor ve Çıldır Gölü’ ne gidiyoruz. Çıldır' da ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Mevsim el verdiği takdirde gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Yemek sonrasında buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşıyoruz. (Gölün yeterli seviyede buz tutmadığı veya buzların erimesi durumunda atlı kızak yapılamayacaktır.) Göl üzerinde ve çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında meşhur Kars gravyeri tadımı ve alımı için mola veriyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde, akşam yemeği için misafirlerimizi Kars şehir merkezine yemeğe götürüyoruz.

2 Gün : Ani Ören Yeri, Kars Müzesi, 12 Havariler Kilisesi, Namık Kemal Evi, Taş Köprü, Yılbaşı Gala Programı

Sabah kahvaltımızın ardından Kars’a 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Ören Yeri'ni ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Bakımsızlık ve terk edilmişliğine rağmen hala görülmeye değer bir yer. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi; Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Kars şehir merkezinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrası ilk gezi noktamız Kars Müzesi’ ne varıyoruz. Arkeolojik ve etnografik eserleri gördükten sonra ikinci gezi noktamız olan 12 Havari Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Ermeni Mimarisinin güzel örneklerinden olan bu yapı günümüzde Kümbet Cami olarak kullanılmaktadır. Kubbe etrafındaki 12 havariyi betimleyen kabartmalar gerçekten ilgi çekicidir. Namık Kemal’in dedesiyle bir süre yaşadığı ve ilk şiirlerini kaleme aldığı bilinen evi ziyaret ediyoruz. Buradan Kars Çayının üzerine yapılmış olan Taş Köprü'yü geziyoruz. Turumuzu tamamlıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Bu gece sizlerle beraber yeni yıla merhaba diyoruz ve otelde gerçekleşecek Kafkas Halk Dans Gösterisi eşliğinde yılbaşı gala programına katılıyoruz.

3 Gün : Kars Kalesi, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve yürüyerek Kars Kalesi' ne çıkıyoruz. 12 yy’dan kalma bu güzel kale özellikle Osmanlılar döneminde ciddi yenileme geçirmiş olan bu yapıyı geziyor ve buradan Kars manzarasını fotoğraflama imkanı buluyoruz. Gezimize Türkiye’ de en çok tabyanın olduğu, 46 tabyaya sahip ve en önemlisi Ruslar’ ın bir gece baskınında 600 kişilik bir tabur askerin şehit edilmesi ve yakın çatışmalar nedeniyle duvarlarının kanla kaplanması üzerine ‘Kanlı Tabya’ adı verilmiş olan Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaretimizin ardından öğle yemeği alıyor ve Kars Havalimanı’ na hareket ediyoruz.Türk Hava Yolları'nın TK 2715 15:05 uçağı ile İstanbul Havalimanı'na hareket ediyoruz. Uçağımız İstanbul Havalimanı'na iniyor ve servis aracımızla sizleri almış olduğumuz noktalara bırakarak bir sonraki seyahatimizde görüşmek üzere ayrılıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları ile Gidiş - Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

2 gece Katerina Sarayı Otel’ de Oda+Kahvaltı Konaklama

Akşam Yemekleri

Yılbaşı Gala Yemeği ve Kafkas Halk Dans Gösterisi

Profesyonel Turist Rehberliği Hizmeti

Lüks Otobüs ile Ulaşım

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Acente İflas Sigorta Poliçesi


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri

Öğle ve Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler

Atlı Kızak Keyfi

Otellerdeki Ekstralar

Tüm Özel Harcamalar


Genel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Turumuz minimum 20 katılımcı olması durumunda gerçekleşecektir. Ulaşım araçlarımızın türü gerçekleşecek olan katılımcı sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Turlarımızda kademeli fiyat bulunmaktadır. Setur öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmemektedir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi   gece   gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 - 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Setur sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirnenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır. Tur programlarımız, 6502 no’lu tüketici kanuna uygun olarak hazırlanmıştır. Güncel sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar

Yılbaşı Gala Yemeği Programı ve İçeriği

YILBAŞI GALA PROGRAMI 20:00 Canlı Müzik ile Akşam Yemeği Başlangıcı 22:30 Kafkas Halk Dansı Gösterisi 00:00 Bahçede yeni yıl karşılaması, sucuk ekmek MENÜ Çorba Evelek Çorba Ara Sıcak Hangel Meze Tabağı Çiğ Köfte Turşu Ezme Amerikan Salata Söğüş Salata Ana Yemek Kaz Yemeği Tatlı İçecek 2 Adet Alkolsüz İçecek ***Restaurantımızda alkollü içecek servisi bulunmamaktadır.

Katerina Sarayı Tarihçesi

Katerina Sarayı 1877 - 1917 Rus istilası döneminde, baltık mimari tarzında, Çar II.Nikolay tarafından Hollanda'lı mühendislere yaptırılmıştır. Kars Nehri kıyısında, korupark icerisindeki baltık mimari eseri bu muhteşem taş yapımı saray, bütün konaklama birimlerinde panoramik bir doğa manzarası sunmaktadır. Dış mimarideki ihtişam ve gösteriş, kapı, pencere, merdiven, ortak kullanım alanları ve konaklama birimi dekorasyon ürünlerine kadar, tamamen orjinal ahşap kullanılarak iç mimariye de yansımıştır. Çevresinde bulunan ağaçlık alandaki kuş evleri ve hayvan barınakları ile yeşil yıldıza aday ender otellerimizden biridir. Dört metreye yaklaşan tavan yüksekliğine sahip 1. ve 2. Kat konaklama birimlerinde ve orjinal bazalt taşı ile yapılmış olan 3. kat konaklama birimlerinde 150 yıllık sarayda konaklamanın ayrıcalığını ve konforunu yaşayacaksınız.

Kafkas Halk Dansları

Zarafet, asalet ve kahramanlığın bin yıllık oyunu: Yüzyıllardır oynanan Kafkas Dansı, insanın kendi tarihini, inanışını, kahramanlıklarını anlatır. O yalnızca bir halk oyunu olmasının çok ötesinde. Kadına saygı duymayı, kadınla birlikte hareket etmeyi, gülümsemeyi, hürmeti, gururu, cesareti ve mertliği temsil eder. Asalet ve zarafet ile özdeş olan Kafkas dansları, binyılları aşan tarihe sahiptir. Savaş esnasında ve sonrasın da kazanılan zaferin bir göstergesi olarak askerlerin yaptığı figür ve hareketler kartalın uçuşunu andırır, ayrıca bu figürler ( diz, tırnak, kılıç-kalkan, ayak ve kol hareketleri) kahramanlıklarını temsil eder. Türklerin esir alınamayacağını ve özgürlüklerine ne kadar düşkün olduğunu ispatlayan Şeyh Şamil’in adı bu yüzden bir çok figür ve oyuna verilmiştir. Büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın serhat şehri Kars’a gelişi sırasında (6 Ekim 1924) kendisine layık bir karşılama için Kars halkının saygı ve sevgisini sunmak adına, Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa eseri Atatürk ve kahraman türk askerine armağan edilmiştir. Kafkas danslarında kadın ve erkek birlikte oynar. Kızlarda zarafet, asalet; erkeklerde kahramanlık, cesaret ve atiklik ön plana çıkar. Kadınların tıpkı bir ceylan gibi süzüldüğü daha naif başka bir dans yoktur. Erkekler ise hareketlerinde ritmik ve hızlı olmak zorundadır. Cesaret ve kahramanlığın gösterisinde erkek daima vücudunu ve başını dik tutar. Fiziksel olarak yapılması zor hareketlerde bile rahat ve hoşgörülü görünmeli, tebessüm etmelidir.

30 Aralık 2020 - 01 Ocak 2021

Tarih
30.12.2020
1.01.2021
Çift Kişilik (Kişi Başı) 2.515,00 TL
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.470,00 TL
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 2.820,00 TL
1. Çocuk
0 - 2 yaş
1.265,00 TL
1. Çocuk
2 - 7 yaş
1.945,00 TL