header top background shape
Setur Logo
444 28 22Yetkili AcentelerSetur Servis Turistik A.Ş.
Belge No: 728

Malta Turları Fırsatları ve Kampanyaları

Malta Turu

Güney Avrupa’nın adalar ülkesi Malta’nın doğası, şövalyeleri, taş yapıları ve muhteşem denizi meşhur. Dolayısıyla heyecan verici bir Malta turu sizi bekliyor. İstanbul Malta arası 2,5 saat ve direk uçuşlar düzenleniyor. Malta vizesi için bir hatırlatma yapalım: Malta, Schengen vizesi isteyen ülkeler arasında yer alıyor. Malta turları yılın her mevsimi yapılabiliyor, çünkü dünyanın bu en küçük ülkesine kış neredeyse hiç gelmiyor. Deniz, kum ve güneşi seviyor musunuz? Tatilde eğlenmek de dinlenmek kadar önemli mi sizin için? O halde Malta turu için geri sayım başlasın!

Malta Turları Çünkü…

Malta, Sicilya’nın güneyinde 5 adadan oluşuyor ve 7 bin yıllık tarihiyle gezginleri baştan çıkarıyor. Adalardan oluşan bu güzel ülke, Doğu ve Batı kültürleri bakımından tam bir kesişme noktası olarak görülüyor. Burası oldukça işlevsel doğal bir liman ve iklimiyle çağlar öncesinden bu yana oldukça avantajlı bir yerleşim bölgesi. Malta adaları en son İngiltere’nin hakimiyetindeydi. Bugüne kadar İngiliz kültürüyle bağlantılarını koparmamış olan Malta’ya biraz daha yakından bakalım.

Malta’da Görülmesi Gereken Yerler

Malta’nın Paola bölgesinde yer alan Hal Saflieni yeraltı kalıntıları, UNESCO Dünya Mirası Sitesi olan ve geçmişi MÖ 3000’lere dayanan Tarxien Tapınakları mutlaka görülmeli. Dünyadaki en eski dini sitelerden kabul edilen Mnajdra ve Ggantija’da Malta’da gezilecek yerler arasında. Malta turları süresince bu gezileri tamamladıktan sonra eğlenmek için Peceville’e doğru yola koyulmak en parlak fikirlerden biri olacaktır.

Barakka Bahçeleri ve St. John Manastırı

Malta turu City Gate’ten başlayarak, Azize Catherine Şapeli’ne uzanabilir. Zafer Kilisesi, başbakanlık binası Kastilya Hanı’nı ve Borsa Binası’nı geçtikten sonra Barakka Bahçeleri’ne ulaşabilirsiniz. Barakka Bahçeleri’nden hemen sonra barok St. John Manastırı ve katedralini görebilirsiniz. Bu muhteşem yapı sizi ünlü İtalyan ressam Caravaggio’nun iki çarpıcı eseriyle buluşturacak. Bu gezinin ardından adanın merkezinde bulunan ve tarihi MÖ 4 bin yılına dayanan Ortaçağ şehri Mdina’yı da keşfedebilirsiniz.

Mdina

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Mdina, “sessiz şehir” olarak da biliniyor. Bu büyüleyici Ortaçağ şehri Malta turu yapmanın en güçlü nedenlerinden biri. Mdina surlarla çevrili tarihi şehrin adı. Rabat da Mdina’nın çevresindeki mahalle. Mdina’nın kuruluşu Fenikelilere dayanıyor. Bizans ve Arap hamiyetinin de izlerinin de sürüleceği Mdina bugün dünyanın en özel eski şehirlerinden biri.

Doğal Tarih Müzesi olarak kullanılan Vilhena Sarayı, Falson Sarayı, Gatto Murina Sarayı ve Santa Sofia Sarayı da şehrin görülmeye değer durakları arasında yer alıyor.

Valletta

Malta gezilecek yerler listesinin ilk sıralarında başkent Valletta da yer alıyor. Burası aynı zamanda dikkate değer bir eğlence merkezi. Malta gece hayatı oldukça hareketli. Gün içinde Hospitaller Şövalyeleri Müzesi, Ulusal Arkeoloji Müzesi ve Valletta Şapeli gibi yapıları gezdikten sonra kendinizi müziğin ritmine bırakabilirsiniz. Başkent Valetta 16. yüzyıldaki Osmanlı kuşatmasından sonra inşa edilmiş. Şehrin adı, kuşatma sırasında kahramanlıklarıyla ün salmış olan Jean Parisot De La Vallette’den geliyor. Malta turu boyunca göreceğiniz en hareketli yerlerden biri olan Valletta’nın Republic Street’ini de gezmenizi öneririz.

Gozo

Malta turu ülkenin ikinci büyük adası olan Gozo ile devam ediyor. Cirkewwa Limanı’ndan 30 dakikada feribotla ulaşabileceğiniz Gozo, iki küçük ada olan Comino ve Cominotto’yu da görebileceğiniz bir konumda. Comino adasının Blue Lagoon’u ise bu yolculuk sırasında sizi büyüleyecek. Bu balıkçı kasabasında zaman geçirmeye bayılacaksınız. Gozo adasını görmeden Malta turu sonlandırılmamalı.