Shahzadeh İgual ile İran Topraklarında Adım Adım (İsfahan(2)-Yazd(1)-Şiraz(2))

23 Ağustos 2019 'den itibaren kalkışlı

1.097,00 EUR 7.298,89 TL
1 4 5 7 8 3 6 2 10

Taksit Seçenekleri

Peşin fiyatına 6 taksit imkanı


Tur Hakkında

İsfahan,Yezd,Şiraz

TUR TARİHLERİ ve FİYATLAR

TUR ÖZELLİKLERİ

  • 4 Akşam Yemeği Dahil
  • Setur Select
  • Turlar Dahil
  • Vizesiz

1 Gün : İstanbul Buluşma

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşmanın ardından Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İsfahan’a uçuş.


2 Gün : İsfahan

Sabaha karşı inişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle otelimize gidiyoruz. Geceleme İsfahan’da otelimizde.


3 Gün : İsfahan "İsfahan Şehir Turu"

Sabah kahvaltısı sonrası İsfahan şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Şehir turumuz esnasında önce Zayandeh nehri üzerinde bulunan tarihi köprüleri ve Cuma Camii gezimizin ardından Ermeni Mahallesi'ne gideceğiz daha sonra , Dünya'nın en büyük meydanlarından biri olan Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Nakş-ı Cihan (İmam Meydanı) Meydanı, Lotfollah Camiileri, Çehel Sütun Sarayı , Ali Qapu Sarayı’nı gezeceğiz.Öğle yemeğimizi SeturSelect'in seçtiği restaurantta alacağız. Öğle yemeğinden sonra İsfahan Kapalı Çarşısı’nda serbest zamanımız olacak. Akşam yemeğimizi SeturSelect'in seçtiği restaurantta alacagız. Geceleme otelde.


4 Gün : İsfahan - Yezd "Yezd Şehir Turu"

Sabah kahvaltısı sonrası Yezd’e hareket ediyoruz. Zagros Dağları manzarası eşliğinde İran bozkırında yapacağımız yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. Yol üzerinden Meybod kasabasında Güvercin kulesi , Narin Kale ( dışarıdan ) , Buzhane ( Dışarıdan ) ve Abbasi Kervansarayı görüp ve Kervansaray da öğle yemeği alıp yola devam ediyoruz , daha sonra Yezd'e varışa istinaden Yezd Şehir turumuzda Zerdüşt Ateş Tapınağı ve sessizlik külesini , Emir çakmak meydanı , Eski Yezd mahallelerini görüyoruz. Akşam yemeğimiz SeturSelect'in seçtiği restaurantta alacağız. Geceleme Yezd’deki otelimizde.


5 Gün : Yezd - Şiraz "Pasargad Kent Gezisi & Persepoli ve Nakş-ı Rüstem Gezisi"

Sabah kahvaltısı sonrası Şiraz’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Pasargad Kenti 'nde Büyük Kiros'un mezarını görüyoruz. Öğle yemeğimizi yol üzerinde alıyoruz . Ardından yolumuza devam ediyoruz ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan antik kent Persepolis'i, Persepolis Müzesi'ni ve kral mezarları Nakş-ı Rüstem arkeolojik alanlarını geziyoruz. Ardından Şiraz’a varıyoruz. Geceleme ve akşam yemeği Şiraz’da otelimizde.


6 Gün : Şiraz - İstanbul "Şiraz Şehir Turu"

Sabah kahvaltının ardından Şiraz şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. Şehir turu-muzda; Nasir Ol Mulk Camii, Eram Bahçeleri, Hafız ve Sadi Türbeleri, Kerim Han Kalesi, Vekil Camii, Şah Çerağ Türbesi’ni ziyaret edeceğiz.Öğle yemeğimizi Seturselect'in seçtiği restaurantta alınacaktır. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve SeturSelect'in seçtiği restaurantta akşam yemeğini almak üzere otelden çıkış ardından havalimanına transfer oluyoruz.


7 Gün : İstanbul

Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul'a uçuş ve İstanbul'a varış. Turumuzun sonu . Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere !


SeturSelect

Bu bir Setur Select turudur.


Shahzadeh Nilecem İgual Hakkında

1978 yılında Tahran’da doğdu. İran-Irak Savaşı’na Tahran’da büyüyen bir çocuk olarak tanıklık etti. 19 90 ların başında annesi ve kızkardeşiyle Türkiye’ye geldi. Orta öğretim ve Sosyoloji lisansını İzmir’de tamamladıktan sonra dünyayı gezmeye başladı. Ortadoğu Dinleri hakkında tezini yıllar boyu süren yolculukları sırasında yurtdışında tamamladı. Sosyolojik ve iş gezileri düzenledi ve idare etti. 2008 yılında İpek Yolu’nda uzun bir yolculuğa çıktı. Türkçeyi ortaokul çağında İzmir’de öğrenen İgual, İran’ı işleyen romanlarını Türkçe yazmayı tercih eden ve böylece günümüzde Türkçe edebi eserler vücuda getiren tek yabancı yazar. İgual okuyucularına, komşumuz olduğu halde az tanınan ancak bizi çok iyi tanıyan İran'ın hiç bilinmeyen ya da unutulmuş yönlerini gerçek hayat öyküleri içine yerleştirerek anlatıyor. İlk romanı "Tahran’ın Kırmızı Sirenleri"nde İran’ın politik ve yapısal değişimini bir aile dramının içinde veren İgual yeni romanı "Rolls Royce’u Taramışlar Baba"da İran Devrimi ertesinde bir gecede yaşanan bir öyküyü perde arkasıyla, çarpıcı bir kurgu ve eksilmeyen bir gerilimle anlatıyor.Anadili olmadığı halde yazarken Türkçeyi bir kuyumcu titizliğiyle işleyen Shahzadeh N İgual, düzenlediği söyleşi ve gösterilerde de güçlü anlatıcılığını kusursuz hitabetiyle destekliyor.Yarattığı İran’ı bir İranlıyla Tanımak konsepti çerçevesinde İran’ın Dünü ve Bugünü başlıklı söyleşileriyle kültür merkezleri, konsolosluklar, kitaplıklar, dernekler gibi farklı mekânlarda geniş bir dinleyici kitlesine ulaşan İgual, yeni gösterisi 1 Gecede 1001 Gece ile İranlı çağdaş müzisyen, ressam ve fotoğrafçıları Türkiye’ye davet ederek sanatseverlerle buluşturdu.Saygın Türk yazar ve müzisyenlerle İranlı çağdaşlarını İran’da buluşturan İran’a Edebiyat ve Müzik Yolculukları adlı yeni projesinde ağırladığı önemli isimlere İran’ın bilinmeyenlerini tanıtan yazar, konuklarına hem anavatanını anlatıyor hem de onları çağdaş İran edebiyatı ve müziğinin dev isimleriyle bir araya getiriyor. Magma dergisinin Aralık 2018 sayısına konu olan İran’a Edebiyat ve Sanat Yolculukları’nın ilk konuğu Nedim Gürsel Shahzadeh N. İgual hakkında "Türkçeyi sonradan öğrenen Shahzadeh romanlarını kendisi için yabancı bir dil olan Türkçe ile yazmayı tercih eden tek yabancı yazar. Üstelik yazdıklarının edebi değeri var." diyor. Projenin ikinci konuğu Ayşe Kulin ise, “Shahzadeh İgual romanlarında şimdiki zaman ve geçmişi ustalıkla işliyor ve bugüne dek belki de hiç yapılmamış olanı yapıyor, iki komşu arasında sanat ve edebiyat adına kalıcı bir köprü inşa etmeye çalışıyor” diyor. Önemli konuklarla sürecek yolculukların üçüncü yolcusu Tuna Kiremitçi.Shahzadeh N. İgual, Türkiye’den İran’a kültür turu için giden gruplara İranlı bir tur lideri olarak eşlik ediyor, konuklarını memleketinde evsahibi olarak ağırlamanın keyfini yaşıyor.

https://tr.sputniknews.com/columnists/201811201036235938-yazar-shahzadeh-igual-iran-iraksavasi/

http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/dunya/1143318/Ayse_Kulin_den_5_gunde_Tahran_ve_bir_gecede_bin_bir_gece.html

http://www.milliyet.com.tr/bir-gecede-binbir-gece-izleyiciyle-bulustu-istanbul-yerelhaber-3147335/

http://vatankitap.gazetevatan.com/haber/komsuyu_anlamak/1/24921

https://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/turkiyeyi-particilik-degil-ataturkculuk-kurtaracak-1881095/Otel Bilgileri

İsfahan : Parsian Kowser Hotel 5* veya benzeri

Yezd: Parsian Safaeeyeh Hotel 5* veya benzeri

Şiraz: Chamran Grand Hotel5* veya benzeri


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul-Tebriz / Şiraz-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti

Belirtilen otellerde oda&kahvaltı bazında konaklama

Havalimanı transferleri

Programda belirtilen tüm transferler

Tüm öğle ve akşam yemekleri

Seyahat Sigortası (Tur'un iptali durumunda tur ücretinin %15'i kapsam dışıdır)

Şık bir kafede Şiir Okuma

Cehel Sütun Sarayı,Nakş-i Cihan Meydanı , İmam Camii, Ali Kapu , Lütfüllah Camii Ziyaretleri

Meybod Kasabası Gezisi

Sefevi Kervansarayı

Zerdüşt Ateş Tapınağı Ziyareti

Zerdüşt Sessizlik Kuleleri

Pasargade Mozolesi

Pembe Camii Ziyareti

Persepolis Antik Kenti

Nakşi Rüstem Ziyareti

Hafız-ı Şirazi'nin Anıt Mezarı Ziyareti


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış fonu (15 TL)

Programda dahil olduğu belirtilmeyen tüm hizmetler

Kişisel harcamalar

Bahşişler


Önemli Notlar

***İran’daki otellerin yıldız seviyeleri Türkiye’deki otellerden farklılık gösterebilir.

Bölgede az otel olduğu için genellikle oteller 4* veya 5* olarak geçmektedir.

Otel seviyeleri Türkiye’ye göre daha mütevazidir.

***İran ülkesinde kadınların örtü zorunluluğu bulunmaktadır.

Baş örtüsü olarak şal kullanımı ve pantolon üzerine uzunca kıyafetler ile bu gereklilik kolaylıkla temin edilebilmektedir.

Bu tur için T.C vatandaşlarına vize uygulaması yoktur.

Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.

Üç kişilik konaklama müsaitlik doğrultusunda yapılır.

Müsaitlik olması durumunda üçüncü kişi için ek yatak verilir.

Havayolu ücret artışları fiyatlarımıza yansıyacaktır.

Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş saatleri değişikliklerinden acentamız sorumlu değildir.

Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.

Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.

Kesin otel ve havayolu bilgileri tur kalkış tarihinden 1 hafta önce bildirilecektir.

80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır.

Tüm havayollarının uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.

***Pasaportunda İsrail vizesi ve giriş-çıkış mühürü olan misafirler İran’a giriş yapamazlar.


İsfahan(2)-Yezd(1)-Şiraz(2) 23-29 Ağustos / Türk Havayolları

Tarih
23.08.2019
29.08.2019
Çift Kişilik (Kişi Başı) 1.097,00 EUR
Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.097,00 EUR
Tek Kişilik Oda (Kişi Başı) 1.247,00 EUR